Co znajdziemy w sadze Harry Potter?

Książka Harry Potter

Każdy chyba zna lub chociażby słyszał o sadze Harry Potter. Mówimy tutaj o bestsellerach, co dotyczy każdego wydanego tytułu. Do tego mamy jeszcze filmy, które przedstawiają przygody młodego czarodzieja i jego przyjaciół. Jest to z pewnością jedna z najpopularniejszych opowieści w popkulturze, która zdaje się nigdy nie umrzeć. Nawet jeśli ktoś przeczytał całą serię książek, nadal ma tendencję do powracania do nich, odkrywając kolejne niuanse. Istotne będzie to, aby zacząć od prawidłowej kolejności, czyli od pierwszej części, aby zachować prawidłowy bieg wydarzeń.

O czym opowiadają Harry Potter książki?

Książki Harry Potter cieszą się ogromną popularnością na całym świecie, sięgają po nie zarówno młodzi ludzie, jak i dorośli. Fabuła jest bardzo wciągająca, aż trudno się oderwać, bo chce się poznać dalsze losy bohaterów i zwroty akcji. Do przeczytania mamy:

• Harry Potter i kamień filozoficzny
• Harry Potter i Komnata Tajemnic,
• Harry Potter i więzień Azkabanu,
• Harry Potter i Czara Ognia
• Harry Potter i Zakon Feniksa,
• Harry Potter i Książę Półkrwi,
• Harry Potter i Insygnia Śmierci.

W pierwszej części Harrego Pottera poznajemy jego smutne dzieciństwo, dowiaduje się też w urodziny prawdy o sobie. Dostajemy list z magicznej szkoły Hogwart, w której uczą się czarodzieje. Po wielu perypetiach udaje mu się w końcu dotrzeć na miejsce z pewną pomocą, gdzie poznaje swoich przyszłych przyjaciół i dowiaduje się tego, kto stoi za śmiercią jego rodziców. W drugiej części Potter razem z przyjaciółmi postanawia odkryć sekret, jaki skrywa komnata tajemnic. Z każdym kolejnym tomem akcja staje się mroczniejsza i poważniejsza, bohaterowie zostają ukazani jako dojrzalsi.

Akcja trzeciej części książki skupia się głównie na najgroźniejszym przestępcy, który ucieka z czarodziejskiego więzienia Azkaban, podejrzewanego o konszachty z Voldemortem. Na domiar złego wychodzi na jaw straszna wiadomość dotycząca tego, że zdrajca Syriusz jest ojcem chrzestnym Harrego. W czwartej części odbywa się turniej magiczny z niezwykle trudnymi, śmiertelnymi zadaniami do wykonania. Harry Potter i Zakon Feniksa skupia się przede wszystkim na szykowaniu się do walki z Czarną Magią, a w kolejnej części główny bohater wraz z dyrektorem Hogwarta wyrusza na poszukiwanie Horkruksów zawierających fragmenty duszy Voldemorta. W ostatniej części toczy się bitwa o Hogwart, czyli starcie między dobrem a złem.